Partners News

Hlavnou hrozbou nášho zdravia sú choroby z blahobytu

28.04.2017 Nezdravá strava, v diári minimálne päť stretnutí denne, zaháňanie stresu cigaretou a večný nedostatok času. V tridsiatke prvá dovolenka v Karibiku a za desať rokov prvý infarkt. Najväčšou hrozbou nášho zdravia sú tzv. choroby z blahobytu. Na ktoré z nich si treba dať najväčší pozor?

Úspory na dôchodok budú dostupnejšie

27.04.2017 Pred necelými troma rokmi nastavil štát podmienky, za akých sa sporitelia v druhom pilieri budú môcť dostať k peniazom na osobných dôchodkových účtoch. V tomto roku ich parlament zmenil.

Cena za neskorý vstup

27.04.2017 Od zavedenia dobrovoľného vstupu do druhého piliera v roku 2008 si na dôchodok začalo sporiť len 30 % z nováčikov na trhu práce. Podľa analýzy rezortu financií to boli mladí, ktorí sa výškou príjmu radia medzi nadpriemerne zarábajúcich. No aj ľudia so slabším príjmom sa odkladaním vstupu do druhého piliera oberajú o tisícky eur.

Výnosy nie sú vždy to najdôležitejšie

27.04.2017 Začínate s investovaním a hľadáte fondy alebo finančné nástroje, ktoré by boli pre vás najvhodnejšie? Nebudeme vás od toho odhovárať, ale nevenujte tomu príliš veľa času. Aspoň nie v prvých rokoch.

Môj domov 2017 - Komplexná ochrana majetku

27.04.2017 Klienti spoločností PARTNERS GROUP SK a Allianz – Slovenská poisťovňa majú od začiatku roka k dispozícii inovovaný produkt Môj domov 2017, ktorý v maximálnej miere chráni ich majetok.