Príbehy úspešnýchJana Jurčová
Senior manager
Nevedela som, čo chcem v živote robiť, ale vedela som, že sa chcem mať dobre. Ako študentka som bola veľmi aktívna. Využila som každú príležitosť ako si zarobiť a byť nezávislá. Ibaže vo štvrtom ročníku som si znovu uvedomovala, že aj keď skončím s vysokoškolským titulom, nikto sa o mňa nepobije. Možno by som sa zamestnala, ale s príjmom zamestnanca by som sa musela rozlúčiť so svojimi cieľmi a životným štandardom, ktorý som si vysnívala. Východisko som videla len v podnikaní. Zhodou okolností som dostala pozvanie na seminár o financiách a rozhodla som sa pre podnikanie v tejto oblasti. Začala som na sebe pracovať. Nasledovalo vzdelávanie a rozvoj nielen vo finančnej oblasti, ale aj v obchodnej, manažérskej a podnikateľskej sfére. Dnes som si už stihla splniť sny, na ktoré by som si ako zamestnanec šetrila pravdepodobne aj 20 rokov. Výhodou podnikania s finančnou službou je podnikanie s minimálnymi až žiadnymi vstupnými nákladmi. Je to oblasť neobmedzených možností, potenciálom do budúcna.
Študoval som na športovom gymnáziu v Košiciach, neskôr som úspešne ukončil štúdium na Strojníckej fakulte Technickej univerzity. Ako mladý inžinier bez praxe som absolvoval niekoľko pohovorov. Ani jedna z firiem, ktoré súviseli s mojím vzdelaním, nespĺňala moju predstavu o celoživotnej práci. Našťastie, oslovil ma spolužiak zo športovej školy Roman Kočík. Ponúkol mi spoluprácu v oblasti finančných služieb. Prvá vec, ktorou ma zaujal a dávala mi zmysel, bola rozumieť samotným peniazom a vedieť s nimi pracovať. Dostal som možnosť zvyšovať svoju finančnú gramotnosť. Dnes som rád, že som súčasťou tejto spoločnosti, ktorá buduje kvalitu a profesionalitu v tejto oblasti a poskytuje finančné služby inak.

Peter Bigoš
Senior manager

Katarína Dúbravská
Senior manager
Počas štúdia na vysokej škole som sa dvakrát zúčastnila programu Work & Travel a využila som možnosť ísť cez leto do zahraničia – konkrétne do USA. Videla som tam, ako sa dá žiť a čo všetko je možné, keď má človek v živote dostatok financií. Mojim cieľom preto bolo jednoznačne sa tam vrátiť. Až dovtedy, kým som sa tesne pred odchodom nedostala k príležitosti týkajúcej sa financií, ktorá mi umožňovala vytvoriť si americký sen aj doma, na Slovensku. Pracovať vo financiách bolo mojim snom a preto som týmto smerom orientovala aj svoje štúdium (finančný manažment a finančné služby). Veľmi skoro som však zistila, že škola ma na takúto dráhu absolútne nepripravila. Zaťala som teda zuby a začala sa vzdelávať akoby odznova. Dnes som presvedčená o tom, že neexistuje lepšia možnosť získať prácu, ktorú milujete, v kombinácii s hodnotným vzdelávaním a uznaním. A najmä plniť sny sebe aj svojim klientom, čím prinášate na trh obrovskú pridanú hodnotu.
K podnikaniu vo finančných službách som sa dostal počas štúdia na vysokej škole. V tom čase som to vnímal ako príležitosť nadobudnúť veľmi cennú prax a skúsenosti predovšetkým v komunikácií s ľuďmi. Takisto som videl možnosť naučiť sa robiť obchod a tým si vytvoriť lepšiu pozíciu na trhu práce, keď sa budem uchádzať o zamestnanie. Následne keď som do tohto biznisu nazrel hlbšie, úplne som sa v ňom našiel a nikdy v budúcnosti som už nepremýšľal nad tým, že by som sa venoval niečomu inému. Vďaka pôsobeniu v PARTNERS GROUP SK som získal predovšetkým rast. A to najmä kariérny rast, vedomostný rast - čiže vzdelanie, finančný rast a taktiež osobnostný rast. To najdôležitejšie čo som získal je však práca, ktorá ma veľmi baví a napĺňa, robím ju s láskou a rád. Teší ma, že svojou prácou pomáham jednak klientom bohatnúť, ale taktiež aj mojim spolupracovníkom rásť a plniť si svoje ciele. Vidím, že vďaka našej spolupráci sa majú v živote lepšie a tento pocit je pre mňa na nezaplatenie.

Tomáš Škultéty
Executive manager

Marek Fides
Executive manager
Od mojich 6 rokov som hrával futbal. Venoval som tomu takmer všetok môj čas. Motivovala ma súťaživosť, porovnávanie sa s ostatnými v tíme, neustále som pracoval na svojich zručnostiach a sníval som o "veľkom futbale“. Lenže v 18-tke som sa zranil a bolo po športovej kariére. Počas vysokej školy som si neustále privyrábal rôznymi brigádami a vtedy som postupne zistil, že ak mám pracovať ďalších 40 rokov, tak chcem robiť niečo, čo ma bude napĺňať, baviť a budem si môcť sám riadiť svoju kariéru, osobnostný rozvoj a hlavne svoj príjem. Vždy keď niečo robím, robím to naplno a chcem byť v tom najlepší. Som veľmi rád, že som v minulosti dostal a využil príležitosť od Michala Jurovčíka zúčastniť sa Welcome semináru a spoznať možnosti podnikania v oblasti finančných služieb. Prvé 2 roky boli síce náročné, keďže som sa všetko musel učiť od základu, ale po zapracovaní a zvládnutí prvých neúspechov prišli následné úspechy. Vďaka pôsobeniu v PARTNERS GROUP SK mám možnosť pomáhať ľuďom plniť ich ciele a sny, vidím ako finančne rastú a to ma napĺňa. Aj ja osobne som si počas pôsobenia v spoločnosti splnil viacero mojich cieľov. Zároveň ma veľmi teší, keď aj ľudia v mojom tíme dosahujú úspechy a kariérne rastú.
Môj otec je podnikateľ a už dvadsať rokov vedie úspešne firmu. Možno aj preto som od malička uvažovala o tom, že by som v budúcnosti začala podnikať. Podnikanie som vnímala ako príležitosť viesť omnoho slobodnejší život. O PARTNERS GROUP SK som sa prvýkrát dozvedela od kamarátky. Podnikať práve v tejto oblasti som sa rozhodla preto, že som v službe videla od začiatku obrovský zmysel. Finančné plánovanie je na Slovensku zatiaľ veľmi podceňované a myslím, že veľa ľudí si často neuvedomuje, ako výrazne môže správne nastavenie rodinných financií ovplyvniť kvalitu ich života. Ponuku na spoluprácu som prijala ešte v prvom ročníku na vysokej škole. Aj keď som mala zo začiatku trochu strach, či to s takým malým množstvom dovtedajších skúseností zvládnem, brala som to ako výzvu. Veľmi ma zaujalo vzdelávanie, na ktoré som nastúpila, a vďaka ktorému som začala veľmi rýchlo chápať princípy týkajúce sa oblasti financií, ale aj podnikania a manažmentu. Aj vďaka vedeniu zo strany skúsenejších manažérov som sa za krátku dobu dostala na manažérsku pozíciu a ešte počas vysokej školy sme spoločne s tímom otvorili vlastnú pobočku. Začať s podnikaním ešte počas štúdia hodnotím ako zatiaľ najlepšie životné rozhodnutie.

Katarína Burjanová
Executive manager

Tomáš Šerédi
Executive manager
Študoval som na Filologickej fakulte Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici, odbor tlmočníctvo – prekladateľstvo so zameraním na nemecký a ruský jazyk. V roku 2006 som prijal pozvanie môjho spolužiaka z univerzity na informačný seminár o podnikaní vo financiách, a po absolvovaní tohto malého úvodu do sveta podnikania vo mne začala na plné obrátky pracovať moja zvedavosť, ktorá postupne prerástla do rozhodnutia podnikať vo finančných službách. Perspektíva danej oblasti, nové a prajné prostredie boli a sú dôvody, kvôli ktorým som sa rozhodol zmeniť svoju profesiu. Presvedčila ma najmä odpoveď na základnú otázku, ktorú rieši azda každý podnikateľ každý deň, a to je otázka dopytu a ponuky. Tá otázka znela : Po ktorej podnikateľskej oblasti je neustály dopyt, aj v čase krízy? Odpoveď na túto otázku ma presvedčila v tom, že perspektíva podnikania vo finančných služieb je oblasť, ktorá má na Slovensku nevyčerpateľný a dlhodobý zdroj príležitostí. Pritom nie je rozhodujúce to, akú školu človek vyštudoval, ale to, čo chce získať a kým sa chce stať. PARTNERS GROUP SK spája ľudí, ktorí sú ochotní na sebe tvrdo pracovať a neustále prekonávať samých seba. Tento prístup sa odráža vo výsledkoch našich klientov, obchodných partnerov, a zároveň aj vo výsledkoch celej.
Venoval som sa profesionálne hádzanej a bol som reprezentantom Slovenskej republiky niekoľko rokov. Po druhom vážnom zranení bola moja športová kariéra ohrozená a musel som sa rozhodnúť, či budem pokračovať v športe. Vtedy som zhodou okolností dostal príležitosť podnikania vo financiách. Nemal som žiadnu odbornosť, znalosti ani pracovné skúsenosti. Využil som svoju vytrvalosť a ochotu učiť sa. Spoločnosť mi poskytla know-how, podporu, vzdelávanie a hlavne možnosť splniť si svoje sny a ciele, ktoré som mal na začiatku podnikania v Partners Group SK. Veľmi sa teším na budúcnosť, na dosahovanie ďalších míľnikov v osobnom živote aj v podnikaní s výnimočným partnerom, za ktorého považujem spoločnosť Partners Group SK.

Roman Kočík
Executive manager

Peter Horčiak
Team manager
Predtým, ako som sa dostal k podnikaniu s finančnými službami v spoločnosti PARTNERS GROUP SK, som sa osobne stal jej spokojným klientom. Práca s financiami ma vždy zaujímala, ale dlho som nenašiel príležitosť, ktorá by ma skutočne zaujala. Do aktívnej spolupráce som sa pustil po mnohých rozhovoroch s Liborom Kovalčíkom. Dnes mu za jeho trpezlivosť veľmi pekne ďakujem. Začiatok nebol jednoduchý, pretože som pracoval v jednej globálnej IT spoločnosti na plný úväzok a popri tom som si dokončoval ešte vysokú školu. Postupne sa mi menili priority a začal som spoznávať nové možnosti, ktoré mi poskytovala spolupráca s PARTNERS GROUP SK. To, čo ma neustále posúvalo ďalej, bol pocit byť v živote úspešný a vybudovať veľkú úspešnú firmu. Dnes považujem svoje rozhodnutie za to najlepšie čo sa mi v živote mohlo stať. Vážim si túto príležitosť a tiež ľudí, s ktorými môžem podnikať. Celú spoluprácu hodnotím ako vysoko profesionálnu na všetkých úrovniach.
Pred niekoľkými rokmi som brázdil moria a rieky na lodiach. Táto práca evokuje v človeku dobrodružné a dobre platené zamestnanie. No z osobných skúsenosti viem, že je zároveň sprevádzané aj bohémskym životom. Keď som svoje pôsobenie v zahraničí ukončil a chcel som sa oženiť, musel som si na vlastnú svadbu peniaze požičať. V tom čase som ešte nebol finančne vzdelaný, ale začal som sa zaujímať o ekonomiku. Neskôr sa mi naskytla ponuka od spoločnosti Partners Group SK prostredníctvom pána Hossu. Vždy som rád komunikoval s ľuďmi a pomáhal im, tak som prijal túto možnosť podnikania. Postupne som pochopil, že financie sa dotýkajú každej oblasti ľudskej činnosti. Uvedomil som si, že práca s financiami je nevyčerpateľná, pretože kto ich nemá, snaží sa ich získať a kto ich má, potrebuje ich zveľaďovať. Som presvedčený, že prostredie formuje. V spoločnosti som nadobudol špičkové vzdelanie, nové vízie, IT a materiálne zastrešenie. Ľudia v tejto spoločnosti vytvárajú prostredie úspechu, ktoré rozvíja v človeku to najlepšie, čo v ňom je.

Matej Kovařík
Team manager

Chcete aj vy napísať svoj úspešný príbeh?

Chcem kariéru v Partners Group SK